“Farg’ona Dori-Darmon” AJ Boshqaruv raisi lavozimiga tanlov e’lon qiladi.
Majburiyatlarni bajarish muddati: 2018 yil oxirida aksiyadorlarning navbatdagi umumiy yig’ilishi o’tkazilgan sanadan 2019 yil oxirida aksiyadorlarning navbatdagi umumiy yig’ilishigacha.
Tanlovda ishtirok etish uchun ariza topshirish sanasi: 2019 yil 25 maygacha.
Boshqaruv raisi lavozimiga nomzodga qo’yiladigan minimal talablar:
1) oliy farmatsevtika yoki iqtisodiy ma’lumotning mavjudligi;
2) tegishli sohada kamida ikki yil ish tajribasi;
3) oldingi uch yil uchun ariza bergan shaxs yagona ijroiya organi vazifalarini bajarmagan, kollegial ijroiya organining a’zosi bo’lmagan yoki litsenziyalar amal qilishini to’xtatganda yuridik shaxsning asoschisi bo’lmagan. litsenziya talablari va shartlari buzilganligi uchun ushbu shaxsning aybi;
4) iqtisodiyot sohasidagi jinoyatlar yoki boshqaruv tartibiga qarshi jinoyatlar uchun sudlanmaganlik;
5) ariza bergan shaxs yakka ijroiya organi vazifalarini bajarmagan yoki yuridik shaxsning kollegial ijroiya organi a’zosi bo’lgan, bunday shaxs bankrot deb e’lon qilingan paytda va ikki yil o’tmagan bo’lsa. tan olish.
Www.ferdoridarmon.uz saytida “Farg’ona Dori-Darmon” AJ Boshqaruviga nomzodlarni tanlash to’g’risidagi Nizom tafsilotlari bilan tanishish mumkin.
Ariza nomzodlar qo’mitasiga qog’oz va elektron shaklda, Farg’ona sh., Ko’ch. Al Fargoniy, 50 -uy yoki info@ferdoridarmon.uz

АО «Фергана Дори-Дармон» объявляет конкурс на должность Председателя Правления.
Период исполнения обязательств: от даты проведения очередного Общего собрания акционеров по итогам 2018 года до очередного Общего собрания акционеров по итогам 2019 года.
Дата подачи заявки на участие в конкурсе: до 25 мая 2019 года.
Минимальные требования к кандидатуре на должность Председателя Правления:
1)наличие высшего фармацевтического или экономического образования;
2)стаж работы в соответствующей сфере не менее двух лет;
3)лицо, подающее заявку, в течение трех предыдущих лет не исполняло функции единоличного исполнительного органа, не входило в состав коллегиального исполнительного органа или не являлось учредителем юридического лица в момент прекращения действия лицензий на осуществление указанной деятельности за нарушения лицензионных требований и условий, допущенных по вине данного лица;
4)отсутствие непогашенной судимость за преступления в сфере экономики или за преступления против порядка управления;
5)лицо, подающее заявку, не исполняло функции единоличного исполнительного органа или входило в состав коллегиального исполнительного органа юридического лица в момент, когда такое лицо было признано банкротом и с момента признания не истекло два года.
Детально с Регламентом отбора кандидатур в Правление АО «Фергана Дори-Дармон» можно ознакомиться на сайте: www.ferdoridarmon.uz
Подача заявки осуществляется в Комитет по номинациям в бумажном и электронном виде по адресу: г.Фергана, ул. Аль Фаргоний, дом 50 или info@ferdoridarmon.uz