Farg’ona viloyati davlat boshqaruvida ijro etuvchi hokimiyat organlari rahbarlarining hujjatlar bilan ishlashini tashkil etish, ijro intizomini mustahkamlash va shaxsiy javobgarlikni yanada oshirish bo’yicha o’quv seminari dasturiga muvofiq
2018 yil 13 fevral kuni Farg’ona viloyati tadbirkorlar markazi majlislar zalida Farg’ona viloyati davlat hokimiyati va boshqaruvi organlarida ijro etuvchi hokimiyat rahbarlarining hujjatlar bilan ishlashini tashkil etish, ijro intizomini mustahkamlash va shaxsiy javobgarlikni oshirish bo’yicha seminar bo’lib o’tdi. .
Asadov Jasur Abdujabborovich, O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi Nazorat bo’limi bosh mutaxassisi, Farg’ona viloyati hokimligi tashkiliy nazorat guruhi rahbari Aminjonov Saidmurod G’ulomovich; Sog’liqni saqlash boshqarmasi boshlig’i Vaxabova Feruza Obijonovna. , davlat va xo’jalik boshqaruvi organlarida, mahalliy o’zini o’zi boshqarish organlarida hujjatlar bilan ishlash va ijro intizomini mustahkamlash bo’yicha me’yoriy hujjatlar talablarini amalga oshirish mexanizmi haqida gapirdi;
“Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to’g’risida” gi qonun ijrosini ta’minlash bo’yicha mahalliy davlat hokimiyati organlari tomonidan olib borilayotgan ishlar, kelgusida aniqlanishi mumkin bo’lgan kamchiliklar va ustuvorliklar to’g’risida;
O`zbekiston Respublikasi qonunlari, O`zbekiston Respublikasi Farmonlari, qarorlari, farmoyishlari va Vazirlar Mahkamasining 1999 yildagi 12-sonli qarori, PK-2881, jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari ijrosi.
Shuningdek, yuqoridagi tashkilotlarning barcha qarorlari va topshiriqlari ham chetda qolmasligini, bo’lim boshlig’ining aniq qarorlar chiqarishi va 3 kun ichida tegishli bandlarga muvofiq buyruq va chora -tadbirlar ishlab chiqishini hamda organlarga ma’lumot yuborilishini ta’minlash muhim ahamiyatga ega. Tasdiqlangan qonunlar, hukumat qarorlari va tuzatishlar xodimlarga etkazilishi kerak.
U elektron hujjatlarni almashish “E-xat”, “E-hujjat” ko’rsatmalariga, 1-a, 2-b, 3-b nazorat kartalariga muvofiq amalga oshirilishi kerakligini va qarorda aniq ko’rsatilishi kerakligini ta’kidladi. mas’ul xodimlarning majburiyatlari.
Shuningdek, O’zbekiston Respublikasi Prezidentining Virtual qabulxonasining yangi talqini “Onlayn maslahatchi” moduli bo’yicha to’g’ridan -to’g’ri savol va javob berishga imkon beradi.

Согласно программе обучающего семинара по организации работы руководителей исполнительных органов государственной администрации Ферганской области с документами, усилению исполнительной дисциплины и дальнейшему повышению персональной ответственности.
13 февраля 2018 года в конференц-зале Ферганского областного центра предпринимателей прошел семинар по организации работы руководителей исполнительных органов в органах государственной власти и администрации Ферганской области с документами, укреплению исполнительной дисциплины и повышению личной ответственности. .
Асадов Джасур Абдуджабборович, главный специалист Контрольного управления Кабинета Министров Республики Узбекистан, Аминджанов Саидмурод Гуломович, руководитель группы организационного контроля Хокимията Ферганской области; Вахабова Феруза Обижоновна, начальник Управления здравоохранения рассказал о механизме реализации требований нормативных документов по работе с документами и усилению исполнительной дисциплины в органах государственного и хозяйственного управления, органов местного самоуправления;
О работе, проводимой органами местного самоуправления по обеспечению реализации Закона «Об обращениях физических и юридических лиц», недостатках и приоритетах, которые могут быть выявлены в будущем;
Обеспечение соблюдения законов Республики Узбекистан, постановлений, постановлений, распоряжений Республики Узбекистан и постановления Кабинета Министров № 12 от 1999 г. ПК-2881, обращений физических и юридических лиц.
Также важно следить за тем, чтобы не были упущены все решения и поручения вышестоящих организаций, чтобы руководитель отдела издавал конкретные постановления и в течение 3 дней разрабатывал приказы и меры в соответствии с соответствующими пунктами и отправлял информацию в органы. Об утвержденных законах, постановлениях правительства и поправках следует доводить до сведения персонала.
Он подчеркнул, что обмен электронными документами должен осуществляться в соответствии с инструкциями «Электронное письмо», «Электронный документ», контрольные карты 1-а, 2-б, 3-б, а в разрешении должно быть четко указано обязанности ответственных должностных лиц.
Также новая интерпретация Виртуальной приемной Президента Республики Узбекистан позволяет напрямую вопросы и ответы по модулю «Онлайн-консультант», сказав, что необходимо срочное решение.