Farg‘ona viloyatida koronavirusga chalingan so‘nggi bemor 14-may kuni sog‘ayib, reabilitatsiyaga kuzatildi. Bu haqda Sog‘liqni saqlash vazirligi xabar bermoqda.
Farg‘onada tuzalgan so‘nggi bemor — 40 yoshli erkak — Oltiariq tumanidan bo‘lib, kasallikni koronivirusga chalingan fuqarolar bilan muloqotda yuqtirib olgan edi.
“Shunday qilib, viloyatdagi shifokorlar sa’y-harakati tufayli koronavirus infeksiyasiga chalingan 157 nafar bemorning barchasi butunlay sog‘aydi”, — deya xabar bermoqda SSV.
O‘zbekistonda 14-may soat 12:00 holatiga ko‘ra koronavirus infeksiyasidan butunlay sog‘ayganlar soni 2077 nafarni tashkil etmoqda. 14-may soat 10:00 holatiga ko‘ra kasallanganlar soni 2620 kishiga yetgan, 11 nafar bemor vafot etgan.
Ma’lumot uchun, avvalroq Jizzax, Qashqadaryo va Navoiy viloyatlari ham koronavirusdan xoli hududlarga aylangan edi, biroq keyinroq Navoiy viloyatida olti kishida kasallik aniqlandi.

Последний пациент с коронавирусом в Ферганской области выздоровел 14 мая. Об этом сообщает Минздрав.
Последним пациентом, проходившим лечение в Фергане, стал 40-летний мужчина из Олтиарикского района, который заразился болезнью при контакте с гражданами, инфицированными коронавирусом.
«В результате усилий врачей региона все 157 пациентов с коронавирусной инфекцией полностью выздоровеют», – говорится в сообщении SSV.
По состоянию на 12:00 14 мая в Узбекистане полностью вылечились от коронавирусной инфекции 2077 человек. По состоянию на 10 часов утра 14 мая количество пациентов достигло 2620, из них 11 умерли.
Для информации, ранее в Джизакской, Кашкадарьинской и Навоийской областях также не было коронавируса, но позже в Навоийской области болезнь диагностировали у шести человек.