“Farg’ona Dori-Darmon” AJ aksiyadorlarining navbatdan tashqari
Hurmatli aksiyadorlar! “Farg’ona Dori Darmon” aksiyadorlik jamiyati (Yuridik manzil: Farg’ona shahar, Al-Farg’oniy kuchasi, 50-uy, elektron pochta manzili: info@ferdoridarmon.uz, telefon: (+89891) 617-23-12) Sizga 2023yil 12 oktyabrsoat 1000 da Qo’qon shahar, Turon ko’chasi, 76 – uydaaksiyadorlik jamiyatimiz aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig’ilishi bo’lib o’tishini ma’lum qiladi.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqariumumiy yig’ilishida qatnashish huquqiga ega aksiyadorlar ro’yxati 202yil 9 oktyabrkuni holatigashakllantirilgan aksiyadorlar reyestriga asosan tuziladi.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig’ilishi kun tartibi quyidagicha:
• 1.Umumiy yig’ilishi Reglamentini xamda sanoq komissiyasi a’zolari soni va tarkibini tasdiqlash.
• 2.Jamiyat aksiyadorlarining 2022 yil yakunlari bo’yicha 2023 yil 22 iyun kuni o’tkazilgan navbatdagi umumiy yig’ilishida 7-masalasi “2022 yil moliyaviy – xo’jalik faoliyati yakunlari bo’yicha olingan sof foydani taqsimlash, dividend miqdori, uni to’lash shakli, tartibi va muddatlarini belgilash” yuzasidan qabul qilingan qarorini qayta ko’rib chiqish.
• 3.Jamiyat aksiyadorlarining 2022 yil yakunlari bo’yicha 2023 yil 22 iyun kuni o’tkazilgan navbatdagi umumiy yig’ilishida 16-masalasi “Jamiyatning o’tgan yillardagi taqsimlanmagan foydasi va 2022 yil yakuni bo’yicha olingan sof foyda hisobidan ustav fondini kapitalizasiya yo’li bilan oshirish”yuzasidan qabul qilingan qarorini bekor qilish.
• 4.Jamiyat aksiyadorlarining 2022 yil yakunlari bo’yicha 2023 yil 22 iyun kuni o’tkazilgan navbatdagi umumiy yig’ilishida 17-masalasi “Qo’shimcha aksiyalar chiqarish to’g’risida qaror qabul qilish, aksiyalarni joylashtirish tartibi va shartlarini belgilash. Qo’shimcha aksiyalar chiqarilishi to’g’risidagi qarorni tasdiqlash” yuzasidan qabul qilingan qarorini bekor qilish.
• 5.Jamiyat Ijro organi tarkibiga o’zgartirish va qo’shimchalar kiritish.
Siz aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig’ilishi to’g’risidagi ma’lumotlar bilan jamiyatda yoki jamiyatning rasmiy veb sayti www.ferdoridarmon.uz orqali tanishishingiz mumkin.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqariumumiy yig’ilishi qatnashchilari shaxsni tasdiqlovchi xujjat bilan hamda aksiyador vakili esa O’zbekiston Respublikasi qonunlariga muvofiq rasmiylashtirilgan ishonchnoma (jismoniy shaxslar uchun notarial rasmiylashtirilgan, yuridik shaxslar uchun yuridik shaxs tomonidan berilgan) bilan qatnashishlari shart.

О проведении внеочередного общего собрания акционеров АО «Фергана Дори-Дармон»
Уважаемые акционеры! Акционерное общество «Фергона Дори Дармон» (Юридический адрес: город Фергона, улица Аль-Фаргани, 50, адрес электронной почты: info@ferdoridarmon.uz, ​​телефон: (+89891) 617-23-12) информирует Вас что 12 октября 2023 года в 10 часов 00 минут состоится внеочередное общее собрание акционеров нашего акционерного общества по адресу: город Коканд, улица Турон, 76.
Список акционеров, имеющих право на участие во внеочередном общем собрании акционеров, составлен на основании реестра акционеров по состоянию на 9 октября 2023 года.
Повестка дня внеочередного общего собрания акционеров следующая:
1. Утвердить Положение об Общем собрании, количество и состав членов счетной комиссии.
2. На ближайшем общем собрании акционеров общества по итогам 2022 года, состоявшемся 22 июня 2023 года, вопрос 7 «Распределение чистой прибыли, размера дивидендов, выплаты дивидендов» Пересмотр принятого решения об определении формы, порядок и условия кредита.
3. Вопрос 16 следующего общего собрания акционеров общества по итогам 2022 года, состоявшегося 22 июня 2023 года, «Капитализация уставного фонда за счет нераспределенной прибыли прошлых лет и чистой прибыли общества на конец 2023 года». 2022 г. отменяет решение, принятое на основании «повышения с ли».
4. Вопрос 17 очередного общего собрания акционеров общества по итогам 2022 года, состоявшегося 22 июня 2023 года, «Решение о выпуске дополнительных акций, определении порядка и условий размещения акций». Отмена решения «Об утверждении решения о выпуске дополнительных акций».
5. Внесение изменений и дополнений в структуру исполнительного органа общества.
Ознакомиться с информацией о внеочередном общем собрании акционеров можно в обществе или через официальный сайт общества www.ferdoridarmon.uz.
Участники внеочередного общего собрания акционеров обязаны присутствовать при наличии документа, удостоверяющего личность, а представитель акционера – доверенности, выданной в соответствии с законодательством Республики Узбекистан (нотариально удостоверенной для физических лиц, выданной юридическим лицом для юридических лиц). сущности).