“Farg’ona Dori-Darmon” OAJda Yoshlar ittifoqi Kengashining yig’ilishi bo’lib o’tdi va unda Kengash raisi saylandi.
O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 5 iyuldagi PF-5106 “Yoshlarga oid davlat siyosati samaradorligini oshirish va O’zbekiston yoshlar ittifoqi faoliyatini qo’llab-quvvatlash to’g’risida” Farmonining “Farg’ona Dori-Darmon” AJda amalga oshirilishi to’g’risida ”
Yig’ilishni “Farg’ona Dori-Darmon” AJ boshqaruvi raisi M.A.Tursunov olib bordi. Uchrashuvda O’zbekiston yoshlar ittifoqi, Farg’ona viloyati, Kengash, Qo’qon shaharlari vakillari ishtirok etishdi. Uchrashuvda “Farg’ona Dori-Darmon” AJning 30 yoshgacha bo’lgan 46 nafar xodimi ishtirok etdi.
Uchrashuvda jamiyat raisi M.A.Tursunov, O’zbekiston yoshlar ittifoqi Kengashi vakillari, Farg’ona viloyati, Qo’qon shahri, O’zbekiston Respublikasi Prezidenti, 2017 yil 5 -iyuldagi talablarning mohiyati bo’yicha batafsil tushuntirishlar 5106 -sonli buyruq va bu buyruq mazmuni berilgan.
Shu bilan birga, yoshlarni har tomonlama qo’llab-quvvatlash, ular uchun yaratilgan imkoniyatlarni, xususan, yosh oilalar uchun yaratilgan shart-sharoitlarni ta’kidlab, o’z vazifalarini bajarishda sadoqat va fidoyilik muhimligini ta’kidlash zarur. ularning vazifalari.
Uchrashuvda ishtirokchilarni qiziqtirgan barcha savollarga javob berildi.
Jamiyatda “O’zbekiston yoshlar ittifoqi” AJ “Farg’ona Dori-Darmon” boshqaruvi tuzildi va rais etib saylandi. Kengash raisi etib hozirda “Farg’ona Dori-Darmon” AJ 1-sonli dorixona direktori Tillayev Davlatjon Ibrohimjon o’g’li saylandi.

В ОАО «Фергана Дори-Дармон» состоялось заседание Совета Союза молодежи, на котором был избран председатель Совета.
О реализации Указа Президента Республики Узбекистан от 5 июля 2017 года ПФ-5106 «О повышении эффективности государственной политики в отношении молодежи и поддержке деятельности Союза молодежи Узбекистана» в АО «Фергана Дори-Дармон». ”
Заседание провел Председатель Правления ОАО «Фергана Дори-Дармон» М.А. Турсунов. На встрече присутствовали представители Союза молодежи Узбекистана, Ферганской области, Кенгаша, Коканда. На встрече присутствовали 46 сотрудников ОАО «Фергана Дори-Дармон» до 30 лет.
На встрече председатель общества М.А. Турсунов, представители Совета Союза молодежи Узбекистана, Ферганской области, г. Коканд, Президент Республики Узбекистан 5 июля 2017 г. Развернутые разъяснения по сути требований были даны приказ № 5106 и содержание этого приказа.
При этом необходимо всячески поддерживать молодых людей, подчеркивать создаваемые для них возможности, в частности, условия, созданные для молодых семей, и подчеркивать важность лояльности и самопожертвования в выполнении свои обязанности.
На встрече были даны ответы на все вопросы участников.
В обществе сформировано правление АО «Союз молодежи Узбекистана» «Фергана Дори-Дармон» и избрано его председателем. Председателем совета единогласно избран Тиллаев Давлатжон Иброхимжон оглы, который в настоящее время является директором аптеки №1 АО «Фергана Дори-Дармон».