“Farg’ona Dori Darmon” AJ aksiyadorlarining umumiy yig’ilishini o’tkazish to’g’risida.
Hurmatli aktsiyadorlar! “Farg’ona Dori Darmon” AJ (Yuridik manzili: Farg’ona, Al-Farg’oniy ko’chasi, 50, telefon: (0595) 400-93-64) aksiyadorlarning navbatdagi yillik umumiy yig’ilishi 2018 yil oxirida o’tkazilishini ma’lum qiladi.
Aktsiyadorlarning navbatdagi umumiy yig’ilishida qatnashish huquqiga ega bo’lgan aktsiyadorlar ro’yxati 2019 yil 14 -iyun holatiga tuzilgan aksiyadorlar reestri asosida tuziladi.
Aktsiyadorlarning navbatdagi umumiy yig’ilishida ishtirok etadigan aktsiyadorlarni ro’yxatga olish 800 dan 945 gacha davom etadi.
Aktsiyadorlarning navbatdagi umumiy yig’ilishining kun tartibi:
1. Umumiy yig’ilishning Reglamentini, sanoq komissiyasining soni va tarkibini tasdiqlash.
2. Jamiyat Kuzatuv kengashining 2018 yil uchun bajarilgan ishlar to’g’risidagi hisobotlarini tasdiqlash.
3. Kompaniyaning 2018 yilgi rivojlanish strategiyasini amalga oshirish bo’yicha ko’rilgan chora -tadbirlar, Kompaniyaning moliyaviy -xo’jalik faoliyati natijalari va biznes -rejaning bajarilishi to’g’risida Jamiyat Boshqaruvi raisining hisoboti.
4. 2018 yil oxiridagi balans, foyda va zarar hisobotini tasdiqlash.
5. 2018 yil oxirida “CHIMOYA-AUDIT” MChJ kompaniyasi tashqi auditorining fikrini tasdiqlash.
6. 2018 yil moliyaviy -xo’jalik faoliyatini tekshirish natijalari bo’yicha Taftish komissiyasining hisobotini tasdiqlash to’g’risida.
7. 2018 yilda moliyaviy -xo’jalik faoliyati natijalaridan olingan sof foydani taqsimlanishi, dividendlar miqdori, uni to’lash shakli, tartibi va muddati.
8. Kompaniya tomonidan uch yil mobaynida egasi, vorisi yoki merosxo’ri da’vo qilmagan 2015 yil uchun hisoblangan dividendlarni olish.
9. Kuzatuv kengashi a’zolarini saylash.
10. Taftish komissiyasi a’zolarini saylash.
11. 2019 moliyaviy yilida qonuniy audit o’tkazish uchun auditorlik tashkilotini, ushbu tashkilot xizmatlari uchun to’lovning maksimal miqdorini aniqlang va u bilan shartnoma tuzish to’g’risida qaror qabul qiling.
12. Boshqaruv raisini saylash va u bilan mehnat shartnomasini tuzish.
13. 2018 yilda affillangan shaxslar bilan tuzilgan bitimlarni, shuningdek, joriy faoliyat davomida jamiyat tomonidan aksiyadorlarning navbatdagi umumiy yig’ilishigacha bo’lgan davrda affillangan shaxslar bilan mumkin bo’lgan bitimlarni tasdiqlash to’g’risida.
14. 2018 yil oxirida kompaniyada korporativ boshqaruv tizimini mustaqil baholash natijalarini tasdiqlash to’g’risida.
Siz kompaniyadagi aksiyadorlarning umumiy yig’ilishi haqida yoki kompaniyaning rasmiy veb -sayti www.ferdoridarmon.uz orqali ma’lumot olishingiz mumkin: kompaniyaning yillik hisoboti, balansi, foyda va zarar to’g’risidagi hisobot, kompaniyaning moliyaviy hisoboti va moliyaviy hisoboti. auditorlik tashkilotining xulosasi, korporativ boshqaruv tizimini baholash to’g’risidagi xulosa, Kuzatuv kengashining Boshqaruv raisi bilan shartnomani uzaytirish to’g’risidagi xulosasi, shartnomani qayta ko’rib chiqish yoki bekor qilish imkoniyati to’g’risida xulosa. 2018; bitimlar ro’yxati.
Aktsiyadorlarning navbatdagi umumiy yig’ilishi ishtirokchilari O’zbekiston Respublikasi qonun hujjatlariga muvofiq tuzilgan (jismoniy shaxslar uchun notarial tasdiqlangan, yuridik shaxslar uchun yuridik shaxs tomonidan berilgan) shaxsini tasdiqlovchi hujjat va aktsiyadorning ishonchnomasiga ega bo’lishi kerak.

О проведении общего собрания акционеров АО «Фергана Дори Дармон».
Уважаемые акционеры! АО «Фергана Дори Дармон» (Юридический адрес: Фергана, ул. Аль-Фаргани, 50, телефон: (0595) 400-93-64) сообщает, что следующее годовое общее собрание акционеров состоится в конце 2018 года.
Список акционеров, имеющих право на участие в следующем общем собрании акционеров, составляется на основании реестра акционеров, сформированного по состоянию на 14 июня 2019 года.
Регистрация акционеров, участвующих в следующем общем собрании акционеров, продлится с 800 до 945.
Повестка дня следующего общего собрания акционеров:
1. Утверждение Регламента Общего собрания, количества и состава Счетной комиссии.
2. Утверждение отчетов Наблюдательного совета Общества о проделанной работе за 2018 год.
3. Отчет Председателя Правления Общества о принятых мерах по реализации стратегии развития Общества на 2018 год, результатах финансово-хозяйственной деятельности Общества и реализации бизнес-плана.
4. Утверждение бухгалтерского баланса, отчета о прибылях и убытках на конец 2018 года.
5. Подтверждение заключения внешнего аудитора компании ООО «ХИМОЯ-АУДИТ» на конец 2018 года.
6. Об утверждении отчета ревизионной комиссии по результатам проверки финансово-хозяйственной деятельности за 2018 год.
7. Распределение чистой прибыли, полученной по результатам финансово-хозяйственной деятельности в 2018 году, размер дивидендов, форма, порядок и сроки ее выплаты.
8. Получение компанией дивидендов, начисленных за 2015 год, которые не востребованы владельцем, правопреемником или наследником собственника в течение трех лет.
9. Избрание членов Наблюдательного совета.
10. Избрание членов ревизионной комиссии.
11. Определить аудиторскую организацию для проведения обязательного аудита в 2019 финансовом году, максимальный размер оплаты услуг этой организации и принять решение о заключении с ней договора.
12. Избрание Председателя Правления и заключение с ним трудового договора.
13. Об одобрении сделок с аффилированными лицами в 2018 году, а также возможных будущих сделок с аффилированными лицами в период до следующего общего собрания акционеров обществом в ходе текущей деятельности.
14. Об утверждении результатов независимой оценки системы корпоративного управления в компании по итогам 2018 года.
Вы можете получить информацию об общем собрании акционеров в компании или на официальном сайте компании www.ferdoridarmon.uz: годовой отчет компании, баланс, отчет о прибылях и убытках, финансовую отчетность и финансовую отчетность компании. заключение аудиторской организации, заключение об оценке системы корпоративного управления, заключение Наблюдательного совета о продлении договора с Председателем Правления, заключение о возможности пересмотра или прекращения договор 2018 г .; перечень сделок.
Участники следующего общего собрания акционеров должны иметь при себе документ, удостоверяющий личность, и доверенность акционера, оформленную в соответствии с законодательством Республики Узбекистан (нотариально удостоверенную для физических лиц, выданную юридическим лицом для юридических лиц).