“Farg’ona Dori-Darmon” aksiyadorlik jamiyati aksiyadorlarining yillik umumiy yig’ilishini o’tkazish to’g’risida
Hurmatli aktsiyadorlar, Farg’ona ko’chasi, “Farg’ona Dori-Darmon” aksiyadorlik jamiyati. Al Fargoniy, 50-uy, aloqa telefoni: + 998-95-400-93-64, sizni 2017 yilning 18 may kuni soat 10.00 da Qo’qon shahri, Turon ko’chasi, 76-uy, yillik umumiy yig’ilish manzilida xabardor qiladi. kompaniyamiz aktsiyadorlari yig’ilishi bo’lib o’tadi.
Aksiyadorlarning yillik umumiy yig’ilishida qatnashish huquqiga ega bo’lgan aktsiyadorlar ro’yxati 2017 yil 14 may holatiga tuzilgan aksiyadorlar reestri asosida tuziladi.
Aksiyadorlarning umumiy yig’ilishida ishtirok etadigan aktsiyadorlarni ro’yxatga olish soat 08:00 da boshlanadi. va 09 soat 45 minutgacha davom eting.
Sizning e’tiboringizga aksiyadorlarning yillik umumiy yig’ilishining quyidagi kun tartibini taqdim etamiz:
Boshqaruv raisining 2016 yil moliyaviy -xo’jalik faoliyati natijalari bo’yicha yillik hisobotini, balans, foyda va zarar hisoblarini tasdiqlash.
Kuzatuv kengashining 2016 yil hisobotini tasdiqlash.
Jamiyatning 2016 yildagi moliyaviy -xo’jalik faoliyatini tekshirish natijalari bo’yicha Taftish komissiyasining hisobotini tasdiqlash.
Tashqi auditorlik tashkilotining audit hisobotini tasdiqlash.
2016 yil moliyaviy daromadlarini taqsimlash.
2012 yil uchun mulk egasi yoki uning qonuniy vorisi yoki vorisi talab qilmagan dividendlarni kompaniya ixtiyoriga qabul qilish to’g’risida.
2016 yil uchun affillangan shaxslar bilan tuzilgan bitimlarni tasdiqlash.
Birlashgan shaxslar bilan kelajakda tuzilishi mumkin bo’lgan bitimlarni tasdiqlash.
Joriy iqtisodiy faoliyat bilan bog’liq bitimlarni aniqlash.
Boshqaruv raisini saylash (mehnat shartnomasini bir yil muddatga uzaytirish).
Kuzatuv kengashi a’zolarini saylash.
Taftish komissiyasi a’zolarini saylash.
Jamiyat kuzatuv kengashi, taftish komissiyasi va ijroiya organlari organlarini moddiy rag’batlantirish to’g’risidagi nizomni tasdiqlash.
Siz aktsiyadorlarning umumiy yig’ilishining quyidagi materiallari bilan tanishishingiz mumkin: kompaniyaning yillik hisoboti, taftish komissiyasi va auditorlik tashkilotining kompaniyaning moliyaviy -xo’jalik faoliyatini tekshirish natijalari bo’yicha xulosasi. yil, moddiy rag’batlantirish to’g’risidagi nizom loyihasi, Boshqaruv raisi bilan shartnomani uzaytirish yoki tugatish to’g’risida xulosa, Kuzatuv kengashi va Taftish komissiyasi a’zoligiga nomzodlar to’g’risidagi ma’lumotlar, 2016 yilda filiallar bilan tuzilgan bitimlar ro’yxati.
Aksiyadorlarning umumiy yig’ilishida ishtirok etish uchun aksiyadorlarning pasporti, aksiyadorlarning vakillariga esa O’zbekiston Respublikasi qonun hujjatlari talablariga muvofiq tuzilgan ishonchnoma kerak bo’ladi. (jismoniy shaxslar uchun – notarial tasdiqlangan, yuridik shaxslar uchun – ushbu yuridik shaxs tomonidan berilgan).

У В Е Д О М Л Е Н И Е
Уважаемые акционеры, акционерное общество «Фергана Дори-Дармон», расположенное по адресу: г.Фергана, ул. Аль Фаргоний, дом 50, контактный телефон: + 998-95-400-93-64, извещает Вас, что 18 мая 2017 года в 10.00 часов по адресу г.Коканд, ул.Турон, дом 76 состоится годовое общее собрание акционеров нашего общества.
Список акционеров, имеющих право на участие в годовом общем собрании акционеров, будет составлен на основании реестра акционеров, сформированного по состоянию на 14 мая 2017 года.
Регистрация акционеров, принимающих участие в общем собрании акционеров, начинается с 08 ч. 00 мин. и продолжиться до 09 ч 45 мин.
Доводим до Вашего сведения следующую повестку дня годового общего собрания акционеров:
• Утверждение годового отчёта Председателя Правления по итогам финансово-хозяйственной деятельности за 2016 год, бухгалтерского баланса, счетов прибылей и убытков.
• Утверждение отчёта Наблюдательного совета по итогам 2016 года.
• Утверждение отчёта Ревизионной комиссии по итогам проверки финансово-хозяйственной деятельности общества за 2016 год.
• Утверждение аудиторского заключения внешней аудиторской организации.
• Распределение прибыли, полученной в 2016 финансовом году.
• О приёме в распоряжение общества дивидендов по итогам 2012 годов, не востребованных владельцем или его законным правопреемником или наследником.
• Одобрение сделок с аффилированными лицами за 2016 год.
• Одобрение сделок с аффилированными лицами, которые могут быть совершены в будущем.
• Определение сделок, относящихся к текущей хозяйственной деятельности.
• Выборы Председателя Правления (продление трудового договора сроком на один год).
• Выборы членов Наблюдательного совета.
• Выборы членов Ревизионной комиссии.
• Утверждение положение о материальном стимулировании органов наблюдательного совета, ревизионной комиссии и исполнительного органа общества.
Вы можете ознакомиться со следующими материалами общего собрания акционеров: годовой отчёт общества, заключение ревизионной комиссии и аудиторской организации по итогам проверки финансово-хозяйственной деятельности общества за год, проект положения о материальном стимулировании, заключение о продлении договора с председателем Правления либо расторжении, сведения о кандидатурах в члены наблюдательного совета и ревизионной комиссии, список сделок, заключённых с аффилированными лицами в 2016г.
Для участия в общем собрании акционеров акционерам необходимо будет иметь при себе паспорт, а представителям акционеров – доверенность, оформленную в соответствии с требованиями законодательства РУз. (для физических лиц – нотариально заверенную, для юридических лиц – выданную данным юридическим лицом).